Hukuksal Çözümler

Dava Süreçlerin Yönetilmesi

Hukuki Danışmanlık

avukat melda

Av. Melda Merve Tekcan

Avukat

İstanbul

+90 532 211 57 25

meldamerve@tekcan.av.tr

Yabancı Dil

English


Biyografi

Melda Merve TEKCAN lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi esnasında BP Petrolleri A.Ş.’de hukuk stajyeri olarak çalışmış, Sabancı Üniversitesi STK Staj Programı kapsamında Greenpeace Akdeniz İstanbul Ofisinde staj yapmıştır. Yine Uluslararası Kızılhaç Örgütü’nce yurtdışında düzenlenen İnsancıl Hukuk Kurgusal Duruşma Yarışmasında Marmara Üniversitesi’ni başarıyla temsil etmiştir.

BİSAB (Bitki Islahçıları Alt Birliği) tarafından düzenlenen Tohum Üreticilerinin Hakları ve Tohum Üretiminde Fikri Mülkiyet Haklarının Korunması Çalıştayı ile Türkiye Barolar Birliği’nce düzenlenen Toprak Hukuku Çalıştayı’na katılarak Toprak Hukuku alanında kendini geliştirmiştir.

Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Bu esnada İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında birçok şirkete hukuki danışmanlık vermiş, uyuşmazlık çözümü konusunda insan kaynakları departmanlarına görüş bildirmiş, destek vermiştir. Yine Sigorta Tahkim Komisyonu nezdinde dosya ve iş takibi gerçekleştirdiği gibi İcra Müdürlükleri ve Mahkemeleri nezdinde kurumsal ve bireysel takip ve tahsilat işlemleri ile de uzun yıllardır ilgilenmektedir. İyi derecede İngilizce ve başlangıç derecesinde İspanyolca bilmektedir.

İstanbul Yeşilköy’de bulunan adresinde hizmet vermektedir. Bakırköy, Ataköy, Yeşilköy, Florya, Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü’ne yakın bir lokasyonda E-5 karayolu üzerinde, Dünya Ticaret Merkezi’ndedir.

[Toplam:60    Ortalama:4.7/5]

Bunu Oyla:

[Toplam:60    Ortalama:4.7/5]

Hızlı iletişim için “Hemen Ara” butonuna tıklayabilirsiniz.