Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Veren Ülkeler

AB Bölgesi’ne yapılan ziyaretler için gerekli olan Schengen vizesi ve ABD vizesi alımında son dönemde ciddi zorluklar yaşanmaya başladı. Vize almak için gereken bekleme süreleri sebepsiz yere uzuyor.

Özellikle ticari vize başvurularında yaşanan bu sıkıntılar yatırım yoluyla vatandaşlık programlarının önemini bir kez daha ortaya çıkardı.

Dominika Vatandaşlığı

Dominika ülkenin alt yapısını iyileştirmek, yeni işler yaratarak yerel iş gücünü geliştirmek ve sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sağlamak amacıyla Yatırım Yoluyla Dominika Vatandaşlığı vermeye başladı. Yabancı yatırımcılar daimi vatandaşlık ve ikinci bir pasaport alabilirler.

Dominika vatandaşlığı için 100 bin dolar hibe yapmak ve 7-8 ay beklemek gerekiyor. Dominika pasaportu ile Schengen, Birleşik Krallık, Çin gibi ülkeler dahil 146 ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Başvuran kişi ve eşi vatandaşlık almak isiyorsa, bu rakam 150 bin dolara çıkıyor.

Vatandaşlık Veren Ülkeler

Antigua ve Barbuda, St. Kitts and Nevis, Grenada, Dominica ve St.Lucia ülkelerinde yatırım yoluyla vatandaşlık alma imkanı mevcut. Karayipler’de süreçler ortalama 9 ay civarında sürüyor.

YENİ MAKALELER
KATEGORİLER